| OnlyRespectDany a întrebat:

Am o problema in legatura cu counter strike 1.6, adica cand vreau sa pornesc jocul imi apare imaginea principala si dupa imi iese.wtf? Am laptop si folosesc windows 7- ..Ma puteti ajuta? Ma gandeam ca poate imi lipseste un program daca si voi credeti imi puteti lasa o lista cu programelecare sunt necesare? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Atunci du-te in shortcut-ul de la cs facut pe desktop, dai click dreapta si dai la properties, du-te in casuta set launch options, dai space apoi scrii una din comenzile astea:
-d3d - va folosi d3d

-gl - va folosi opengl

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Cred ca stiu ce are, modul grafic o fi setat pe d3d sau software, si mie mi s-a intamplat, tot ce trebuie sa faci este asta:
Intrii pe half life, dai la optiuni>video>si setezi altceva fata de ce ai avut setat dinainte, spre ex opengl

| OnlyRespectDany explică (pentru bogdan324):

Mi se pare corect ce spui dar problema este ca nu imi intra.sad Dupa 2 sec imi iese imediat nu ma lasa sa fac nimic.

| CinevaNou a răspuns (pentru OnlyRespectDany):

Intra in regedit, navigheaza pana la HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\ si sterge folderul Half-Life

| bogdan324 a răspuns (pentru OnlyRespectDany):

Atunci du-te in shortcut-ul de la cs facut pe desktop, dai click dreapta si dai la properties, du-te in casuta set launch options, dai space apoi scrii una din comenzile astea:
-d3d - va folosi d3d

-gl - va folosi opengl

| MrCaNaByS a răspuns:

Incearca sa reinstalezi jocul.

| DeejaYang a răspuns:

Pai nu prea ai ce program sa folosesti pentru C.S., acesta ruleaza singur de obicei.

Daca poti. fii mai detaliat, nu pot sa iti zic cauza numai daca imi spui ca intri si dupa 2 secunde iti iese.

P.S. Cauta alt C.S. si vezi daca iti merge happy

| DeejaYang a răspuns:

Incearca alt C.S. daca acela nu iti merge, programe care sa ruleze concomitent cu CS-ul nu iti trebuie.