| Iliescu_Stefan_1996 a întrebat:

am o problema pe MineCraft cand dau la multiplayer si la conectare directa scriu IP-ul serverului si imi da o eroare de genul CONNECTION TIMED OUT:CONNECT. Va rog ajutati-ma dau funda

2 răspunsuri:
| Crystysm a răspuns:

Mai intai trebuie sa scrii numele serverului.

| Suhi a răspuns:

Poate fi pentru ca folosesti Minecrft.SP, daca ar fi cumparat adica original ar putea merge. Sau poate este probleme din server. Solutia este sa faci un nou server, sa cumperi minecraft sau sa astepti pana se rezolva de la sine ( Dureaza ceva timp )