| DaffyDuck a întrebat:

De ce nu imi merge sa intru pe nici un server multiplayer de Minecraft? Imi da o eroare: "connection timed out: connect".
Va roog spuneti-mi! Am trimis aceasta intrebare a doua oara...

22 răspunsuri:
| geogeogeo123 a răspuns:

Sall! Scrie acolo /register (parola ta. o sa iti dau eu un exemplu ) daffyio (parola o repeti) daffyio. si gata ai terminat! si cand intri pe server dai /login daffyio (s-ar putea pe unele servere sa scrie /login parola parola daca scrie de 2 ori parola o repeti) /login daffyio daffyio! Si chestia cu connection timed out connect e din cauza ca nu ai scris destul de repede daca stai vreo 2 min fara sa scrii /register blah blah sau /login blah blah te da afara si iti spune connection blah blah

| DaffyDuck explică (pentru geogeogeo123):

Unde sa scriu maa!

| geogeogeo123 a răspuns (pentru DaffyDuck):

Apesi pe t si scrii tu acolo /register (parola care o vrei) (si o mai repeti o data adica o scrii inca o data)

| DaffyDuck explică (pentru geogeogeo123):

... laughing Sa stii ca nu ai inteles laughing
Ma refeream ca nu pot sa intru deloc in server!
Cand intru in minecraft, dau click pe Multiplayer, scriu ip-ul serverului si imi da eroare! Ce nu intelegi! Nu am nici un chat daca apas pe "t" laughing
Citeste intrebarea inainte sa raspunzi!

| geogeogeo123 a răspuns (pentru DaffyDuck):

Pai ma tu bagi Ip-uri de la servere care sti ca sunt 100% on? sau bagi niste numere asa 12324135432? Spune mi ce scrie.

| DaffyDuck explică (pentru geogeogeo123):

188.165.253.109:1337,sa stii ca e 100% on! Si imi zice:
"Conexiune pierduta
Internal exception: java.net.SocketException: Connection reset"

| geogeogeo123 a răspuns (pentru DaffyDuck):

Atunci nu stiu O_o

| DaffyDuck explică (pentru geogeogeo123):

Puteai sa zici asta inainte!

Răspuns utilizator avertizat
| DaffyDuck explică (pentru PoneiuNostruPoneiuVostru):

Era 100% bun! Ma scoateti din sarite! angry angry angry

| DXee55Zero a răspuns (pentru geogeogeo123):

Am scris si nu mi-a mers nimic

| DXee55Zero a răspuns (pentru geogeogeo123):

Am scris.Nu-mi mrge, ma scoate de pe server si nu stiu de ce.

| Zuke a răspuns:

Salut! Stiu eu sa remediez aceasta eroare!

1.Intri in start
2.Intri in control panel
3.Intri in Windows Firewall
4. Da-l pe OFF.

| DiAbLo075428 a răspuns:

Ai calculatorul slab in placa vidio si iti trebuie sa ai windos XP ca sa merarga mai bine

| diavolultazzmania a răspuns:

Pai iti explic eu ca mi s-a intamplat si mie asta scrie asa /register si o parola.sa ti dau un exemplu
Expemplu:/register Mafiotul Mafiotul
si cand ai scris acceasi parola de 2 ori scrii /login si scrii acceasi parola pe care ai scris-o la /regiser si scrii la /login tot de 2 ori parola!
Sper ca te am ajutat

| diavolultazzmania a răspuns:

E din cauza internetului sau a serverului
1.Internetul nu-ti merge bine
2.Au probleme de la server
3.Treaba asta cu time out:Trebuie sa mai incerci de multe ori!
Sper ca te am ajutat! big grin

| smaraldino a răspuns:

Intri pe google si scrii Internal exception: java.net.SocketException: Connection reset"

| Plussh a răspuns:

Mie cand nu-mi merge nici un server imi apare: Can't reach server da nu stiu de ce!

| DXee55Zero a răspuns:

Nici mie nu imi merge scriu /register gamer gamer si imi apare ceva care scrie ca trebuie sa am mai multe litere in parola

| Cristi2929 a răspuns:

Pai am si eu o problema cand intru pe sv de minecraft imi zice please enter wicht /login password de ce?

| smaraldino a răspuns (pentru Cristi2929):

Daca ai skin si nu-i al tau inseamna ca sa logat propietarul la skin

| Iovan_Vlad_1990 a răspuns:

Poti descarca modul Auto Join de pe 9minecraft.com merge sigur... sper ca te-am ajutat