| Pupsik22 a întrebat:

am psp e1004 street vreau sa pun jocuri pe el si nu stiu unde sa le pun va rog ajutati-ma si dati-mi si voi niste situri cu jocuri pentru psp Funda! am vazut pe youtube ca alti pun jocurile in pc cu ajutorul unui folder iso dar nu stiu de unde sa iau folderul va rog ajutati-ma fundaaaaaaaaaaaaaa!

1 răspuns:
| StasN9 a răspuns:

Instalarea jocuri PSP (ISO, CSO, PSX)
Instrucțiuni de instalare ISO și jocuri pentru PSP CSO:

Trebuie să se execute firmware-ul personalizat (GEN sau M33), de preferință cea mai recentă versiune.

Pentru firmware GEN și M33
1. Joc leagăn pentru prima PSP în ISO sau în format OSC.
2. Vă împiedică să joc în sine (imaginea).
3. Ne arunca joc în folderul X :/ ISO / carte de radical. Dacă acest folder nu există, apoi creați, un format mai bine cardul de memorie prin intermediul PSP, și toate folderele apar.
4. Introduceți orice disc cu jocul (puteți demo) în unitatea UMD a jocului a fost. Încă posibilă pentru a activa meniul RECUPERARE Utilizați NO UMD-(Configurare - Utilizați NO-UMD), nu funcționează cu toate jocurile, așa că dacă aveți cel puțin un disc, nu includ această caracteristică.
5. Am venit pentru a juca - Memory Stick, și nu este jocul tau. Apăsați X și bucurați-vă de joc!

Instrucțiuni pentru instalarea PSX (PS1 joc c console) jocuri pentru PSP:

Trebuie să se execute firmware-ul personalizat (GEN sau M33), de preferință cea mai recentă versiune.

Pentru firmware GEN și M33
1. În primul rând leagăn PSX joc.
2. Scoate din joc folderul arhivă.
3. Am arunca în folderul X :/ PSP / GAME / în rădăcina cardului de memorie. Dacă acest folder nu există, ne-am crea.
4. Am venit pentru a juca - Memory Stick, și nu este jocul tau. Apăsați X și bucurați-vă de joc!

POPSLoader:
Din nefericire, unele jocuri sunt doar pentru 3.52 M33, iar unele doar pe M33 3.71. De aceea, avem nevoie de a asigura posibilitatea de a selecta metoda potrivită pentru a începe fiecare joc PSX.
Pentru a face acest lucru, avem nevoie pentru a descărca POPSLoader (include deja posibilitatea de a utiliza metoda de selecție a PSX de boot 3, 52 și 3, 72). După descărcarea, despachetați arhiva la radacina (partea de sus) anuar a cardului de memorie. În cazul în care vă întreb pentru a înlocui fișierul, sunt de acord.
Acum du-te la modul de recuperare pe PSP (pentru a face acest lucru, a se vedea acest articol), precum și în cadrul Plugin-uri activa plugin-ul popsloader (apropiat ar trebui să fie scris Enabled). Acest lucru vă permite să selectați kernel necesară atunci când rulează jocurile PSX.

Copierea PSX jocuri pe PSP:
Tu ar trebui să dezarhivezi arhiva pentru a folderul jocului în PSP / GAME a cardului de memorie. Ca urmare, calea completă a jocului este de a fi un fel de PSP / GAME / Se joacă Nume / EBOOT.PBP
Jocul ruleaza din meniul Memory Stick> Card de memorie

Alegeți o metodă de jocuri de boot PSX:
Acum, în timpul încărcării un joc din catalogul, ar trebui să acorde o atenție la elementul "metoda Download". Dacă acest alineat este doar 3.52 POPS, asa ca am nevoie pentru a utiliza fișierul 3.52 firmware-ului pentru a începe jocul. Din fericire, nu avem nevoie să reflash de fiecare dată, toată treaba murdară pentru noi nu POPSLoader.

Cum POPSLoader?
Când porniți prima dată la fiecare joc PSX te lua de a alege termen metoda (doar 3.52 de puncte și originale de la flash. Dacă jocul necesită 3.52, 3.52, selectați elementul. Dacă jocul necesită 3.72, selectați elementul original de la flash. După prima data sistemul va aminti alegerea ta, și nu vă va mai bate la cap cu această problemă pe acest joc.
În cazul în care pentru un motiv pe care doriți să modificați metoda de pornire, țineți doar în jos de declanșare dreapta (R Shift), la jocurile PSX de boot și de a face alegerea potrivită din nou.
Dacă nu vedeți alegerea de încărcare, la toate, atunci nu ați activat plugin-ul (a se vedea mai sus).

Sfaturi utile:

* Este posibil, dimensiunea originală a imaginii pare prea mic, deci va trebui să se întindă pentru a umple ecranul apăsând HOME (după începerea jocului) și selectând Setări -> Mod Ecran -> Full Screen
* În ceea ce privește controlul, puteți seta, de asemenea, l cum vrei utilizând elementul de meniu Atribuire buton.
* La redarea în versiunea multi-disc de jocuri PSX avem un meniu nou - Schimbați discul. Ca o regulă, acesta nu este activ atât timp cât sistemul nu cere să introduceți un alt disc.