| anonim_4396 a întrebat:

Recent mi-am achizitionat un laptop cu componente decente dar nu se descurca bine cu toate jocurile. Intrebarea este se pot schimba componentele la laptop, daca da imi puteti da un site cu componente pentru laptop?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

NU! La laptop-uri NU se pot schimba componentele in afara de HDD, Rami si Cititorul DVD! Deci asta e, ai luat teapa... data viitoare te interesezi mai bine inainte de a cumpara ceva!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

La unele se poate schimba procesorul. Dar în general, nu prea ai mari posibilități de upgrade.
Poți pune eventual RAM ceva mai rapid (și / sau mai mult), ori un hard disc SSD (asta e cea mai bună investiție - crește destul de mult viteza unui calculator). Și atât.