| Stoican_Dragos_2001 a întrebat:

Sall TPU, am si eu o problema am un laptop si cand il tin la incarcat imi merg mai bine jocurile iar cand nu e la incarcat merge greu, ma puteti ajuta.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra in control panel si cauta power settings, apoi pune pe balance sau full performance. Recomandat e sa il foloesti cu cablul FARA baterie ca sa nu se consume, si pe baterie il folosesti cand esti plecat pe net sau altele (nu jocuri) spor

| Stoican_Dragos_2001 explică (pentru anonim_4396):

Da dar am baterie integrata, nu po sa umblu la ea

| thewildnath a răspuns:

Cand il bagi la incarcat probabil ca iti intra automat in modul 'high performance'. Cand il scoti de la incarcat iti intra ori pe modul normal, ori pe cel de economisire de energie.(lucru care scade performanta).
Vezi ca ai in dreapta-jos o iconita cu bateria. Apasa pe ea si poti sa selectezi de acolo modul pe care il vrei.