| anonim_4396 a întrebat:

astazi am intrat pe bine cunoscutul joc diep.io si boom mi-a dat freeze laptopul timp de 1 min apoi m-am uitat pe net si am vazut ca niste oameni pe reddit au luat virusi de la diep.io banuiesc ca cineva o fi hackuit jocul? sau poate este o adresa fake dar am jucat inainte si nu s-a intamplat nimic si am intrat pe aceeasi adresa care era salvata in pc.Nu am primit notificare de la antivirus probabil pentru ca am apasat sa inchid pagina de 100 de ori da ma rog cv raspuns sa ma lamuresc si eu?

5 răspunsuri:
| Vlad617 a răspuns:

Vezi ce descarci de pe internet.
Apropo antivirusul are o lista din care recunoaste virusii, daca virusu e recent scos, nu apare in lista aia.

| AlexaMoltez a răspuns (pentru Vlad617):

Vr sa zic ca nu am descarcat nimic era diep.io joc pe browser si mersi

| Vlad617 a răspuns (pentru AlexaMoltez):

Mai exista reclame cu virusi din cate stiu, foloseste un adblocker.
Alte metode de contact cu virusii pe browser nu mai stiu.

| AlexaMoltez a răspuns (pentru Vlad617):

Pai am si adblocker rolling on the floor) idea era sa va intreb daca stiti de virusi de la diepio nu ca am eu virusi pentru ca nu am.

| Vlad617 a răspuns (pentru AlexaMoltez):

Intra pe forumuri unde mai multi playeri au avut o problema asemanatoare. Cauta pe google «diep.io virus» si cauta acolo raspunsuri.