| AnOrdinaryGuy a întrebat:

Ce caracter e cel mai bun in duel in metin2? Dar nu vreau o sura arme un war corp... vreau ceva nou cu magiile in alta ordine(dar care sa fie bune in pvp).Mai nou mi-am facut un saman leac dar nu vreau sa imi fac mereu magiile intr0o anumita ordine(leac,chemare fulgerul,viteza, ala cu timp de incarcare 7 apoi ala cu timp incarcare 10)Ma plizctisesc de aceeasi ordine mereu...Deci vreau ceva inedit, original(dar sa nu fie praf in duel si in crescut dimpotriva sa fie mai bun decat ordine rormala). Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Ba ea a spus ca nu vrea sura si nici razboinic, a zis ca vrea ceva nou sa incerce si a mai spus ca vrea un caracter PvP si totusi, daca stii sa joci pe ninja sa stii ca e mai bun decat sura, bine, asta depinde de itemewinking

15 răspunsuri:
| яãZẄãn3Ľ a răspuns:

Frate... sura pe arme e cel mai bun la pvm (daca ai P tais si 90 int iti da atac +600) si are si protectie... Dar si in dueluri pentru ca la int iti da atac + si rez magie, si daca reusesti sa anulezi magiile cu risipirea magiei atunci sigur trebuie sa castigi. Si sura BM e ff bun in dueluri (dupa cum am zis ca int iti da rez) si daca ai P la spiritul falcarii si protectie, stai doar pe loc si rivalu' moare. P S: cartile la sura costa putiin, in timp ce la razboinic o aura sa atins si 3kk(3.000.000) si un corp rezistent 2kk(2.000.000) deci o sa economisesti o avere. Sper ca te-am ajutat

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Ninja cu magii pe arc e cel mai bun PvP mai ales daca ai si un arc bun si magiile bine evoluate, avantajul la ninja pe arc este ca are un dmg destul de mare si ca foarte putini jucatori au in iteme bonusuri impotriva arcului.

| AnOrdinaryGuy explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Ok mersi dar dac poti da-mi si o ordine de magii(nou dar buna in duel)si ghid pentru status.

| AnOrdinaryGuy explică (pentru BeHappyOriceArFi):

A si dac poti sa-mi spui:daca am lvl 70 pe un caracter si imi schimb magiile, o sa imi ramana punctele de magii(adica ele stiu ca o sa fie la 0 dar o sa am iar 4 pncte sau vreo57 cate aveam eu?

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru AnOrdinaryGuy):

Pai pe "2" sa pui magia pentru viteza, pe "F1" sa pui magia aia care trage sageti una dupa alta, pe "F2" sa pui Sageata de Foc, pe "F3" sa pui sageata otravita si pe "F4" sa pui magia aia care tragi o sageata intr-o parrte si o sa geata in cealalta iar la status iti recomand sa pui puncte la PV si la Atac, daca poti sa faci maxim la ele.

P.S Scuze ca la magii nu am spus pe numele lor, doar ca nu am mai jucat de muult metin2 si de asta le-am scris asa, dar totusi daca nu intelegi ceva ma intrebi, si apropo, daca vrei sa ai un ninja de duel bun dar sa si cresti iti recomand sa iti faci niste cutite contra monstrilor.

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru AnOrdinaryGuy):

Da.

| AnOrdinaryGuy explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Nu! ai inteles gresit. nu ordine de asta ordine in care le fac mastere

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru AnOrdinaryGuy):

Aaaa,pai prima data o faci 1)Sageata de Foc 2) Sageata Otravita ( buna, mai ales cand incepi duelul e bine sa o dai prima) 3)magia aia care trage sageti una dupa alta 4)magia aia care trage cu sageti in mai multe parti si pe ultimul loc magia aia cu viteza findca nu e asa de importanta.

| DIIMIIM a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

Da dar ninja e PRAAAF la crescut daca faci ninja pe ark faci o mare greseala, sura e cel mai bun si cel mai recomandat, ninja nu are niciun skil de aparare in timp ce sura da, de asta sura castiga detasat fata de ninja locul de cel mai bun caracter tongue

| DIIMIIM a răspuns (pentru DIIMIIM):

Ganditiva un pic daca ajungi sa faci protectia la P absoarbe cam 70-80% din dauna(nu absoarbe chiar atat dar un 60% tot absoarbe)si din magie dar si din atac clasic(cu sabie, arc, pumnal, etc)+ ca iti mai da si 100 si ceva aparare, e perfect ce sa mai zic, iti recomand SURA daca vrei sa fii buna la duel.big grin

| DIIMIIM a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

laughing man sura e cel mai bun,ninja e bun numa daca are P invizibilitatea,otravirea,ambuscada, si restul si bonusuri calumea, dar k protectie? uiti acest detaliu foarte important, intr-un duel dintre sura si ninja, sura ar bate in mod clar, daca tu sa zicem ca dai 5k cu sageata de foc la P iar sura baga protectia la P iei cam 2k e inutil ninja, si cum am zis ninja ar fi un PVP-er bun numa la lvl mare, si daca e pe arc ce faci? oricum in afara de sura alt caracter mai bun nu este

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru DIIMIIM):

Ba ea a spus ca nu vrea sura si nici razboinic, a zis ca vrea ceva nou sa incerce si a mai spus ca vrea un caracter PvP si totusi, daca stii sa joci pe ninja sa stii ca e mai bun decat sura, bine, asta depinde de itemewinking

| DIIMIIM a răspuns:

Nu ti se pare ca ceri prea mult? Nu exista carcater pe metin care sa fie bun si la crescut dar si la duel
La duel dupa cum ceri tu iti propun SURA pe MAGIA INTUNECATA:ordinea magiilor pentru M sta cam asa:Spiritu Flacarii,Protectie,Sfera Intunecata, Lovitura Focului, Incetinirea si cealalalta bila
Iar la crescut ar fi SURA pe ARME MAGICE:
In ciuda faptului k cei mai multi playeri refuza sa faca sura si se baga pe war si pun mult str pe el, warul are aura mai slaba decat taisul la sura, vei observa cu timpul...big grin
funda? big grin

| AnOrdinaryGuy explică (pentru DIIMIIM):

Nu frate.(nici n-am zis ca vreau un caracter bun si pvm si pvp)am mentionat la sfarsit ca daca imi dati o ordine sa nu fie praf in crescut SAU in duel (asa din mintea voastra la alegere)

| DIIMIIM a răspuns (pentru AnOrdinaryGuy):

Aham ok deci la Sura pe arme bagi magiile cam asa:Tais e bun si la duel si la crescut,la crescut sura pe arme e foarte bun ca sa nu mai vorbesc si de drop, apoi bagi lovitura degetului, nu de alta dar odata ce ai un skill de intarire la M tiar trebui si un skill de atac la M, e vital asa cred eu apoi protectia, teama, apoi vei ajunge pe la lvl iar pe la lvl 76 asa alegi 2 optiuni daca ramai pe sura pe arme pentru totdeauna daca vr sa ai sanse in duel faci M la risipire k dezactiveaza buffu sau daca vr la crescut baga varteju
Iar la sura pe magia intuneacata ti-am zis deja, cele mai bune magii care ar trebui facute cel mai repede ar fi:Spiritul flacarii, protectie, sfera intunecata, lovitura focului, incetinirea si cealalta bila... Funda? big grin

| Grigore_Bucioc_1977 a răspuns:

Sura bm daaaaaaaaa