| Orkroc a întrebat:

Ce jocuri trebuie sa termin ca sa ajung gamer? Adica am o list si cu ce sa o continui?(Si incercati sa dati mai mult jocuri mai vechi ca nu am pc foarte puternic rulexa orice joc dintre anii 1999-2009, 2010 si cateva in 2011 sau 2012)
-Warcraft 3 si Frozen Throne(Terminat)
-Half -Life 1, 2(Acum m-am apuncat)
-Diablo 2 Si LOD(Terminat)
-Legacy of Kain(terminat)

Răspuns Câştigător
| WyndFTW a răspuns:

Zici ca astea au marcat gamingu? Bine da intr-un fel...HL1,2 Diablo2 si Warcraft3 au fost super.dar a fi gamer nu consta in a termina cat mai multe jocuri O_O ala e mai mult un completionist...a fi gamer inseamna sa joci o gama larga de jocuri si nu doar pentru a le termina.De multe ori un gamer este legat de generatia de care apartine. sau de care se simte legat ( generatie de jocuri/console )..De ex pentru mine jocurile depe NES/SNES. Dune2000, jocuri din serisa Final Fantasy ma fac gamer happy( Ex:daca cineva a jucat cand era mic numai NFS si i-a placut e clar ca mai tarziu va cauta tot NFSuri ) fiecare este cu cei place..acu sa fie de confundat cu aia care joaca doar shootere moderne doar pentru grafica..aia nu mi se par gameri straight face sa joci doar pentru grafica, gameplayul fiind acelasi la fiecare joc si storyu absent cateodata.Dar serios incearca Dune 2000 sau The Curse Of Monkey Island laughing sunt super

| Orkroc explică (pentru WyndFTW):

Sunte de aceiasi prere cu tine un joc trebuie jucat pentru gameplay si poveste nu pentru grafica

3 răspunsuri:
| raikidd a răspuns:

Gamer= persoana care joaca jocuri video, deci daca ai jucat macar un joc video esti un gamer(intr-un mod sau altu), ce spui tu acolo sunt jocuri vechi si foarte bune despre care toti stiu

| Orkroc explică (pentru raikidd):

Pai asta vreau sa termin multe jocuri mai vechi caci vreau sa am o colectie mare de jocuri terminate care au marcat lumea gaming-ului sa vad evolutia gaming-ului