| anonim_4396 a întrebat:

cum fac port forward pentru server de counter-strike pe router Orange Flybox B662

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Configurarea de port forward se poate face daca ai activa optiunea de IP fix (la cerere in magazin), prin accesarea adresei 192.168.1.1 din browserul calculatorului cu care te-ai conectat la router-ul Orange.

Iti recomand sa folosesti functia DMZ pe care o regasesti in interfata router-ului la rubrica Internet - Securitate retea, de altfel, firewall-ul router-ului trebuie dezactivat.

Cu prietenie,
Orange Helper

2 răspunsuri:
| Fdasc a răspuns:

Nu merge alta metoda este