| CamyAngel a întrebat:

Sall TPU,
Cum faci bani din minerit pe metin 2 Ro?
Multumesc:X

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Pai... ai mai multe variante. Una este sa vinzi minereuri dar asa nu prea faci bani, adica faci dar putini si greu. Alta ar fi sa vinzi finisaje. Cele mai scumpe sunt (din cate stiu eu) de ebonita, diamant, ametist. Ca sa faci finisaj (de cupru de exemplu) trebuie sa ai 100 de minereuri de cupru si o piatra maxim +2, adica daca ai una +3 nu merge (si sa nu fie piatra anti war, anti ninja, anti sura sau anti saman ca nici alea nu merg chiar de ar fi +2) si te duci la un alchimist, oricare ca nu conteaza. Pui alea 100 de minereuri pe el si dai OK si primesti finisajul iar piatra o distruge, sau in cel mai rau caz pierzi si curpul si piatra si 25k (atat costa sa faca finisaj). Nu cred sa mai fie alta metoda sa faci bani din minerit.

5 răspunsuri:
| ThEEmperoR a răspuns:

Iti iei un tarnacop, cauti zacaminte, dai in ele pana faci 100 de minereuri sau chiar mai mult daca vrei, iti iei o oarecare pietra, dar sa fie 0...+2 nu mai mult, te duci la alchimistul respectiv si mai departe faci tu.

| shhhs a răspuns:

Daca mai ai nevoie si de alte metode de facut bani decat mineritul, uite aici:
http://orademetin.blogspot.ro/......tin-1.html

| shhhs a răspuns:

Simplu: Te duci, mineresti, rafinezi, vinzi.
uite aici si alte informatii in legatura cu banii pe Metin:
http://orademetin.blogspot.ro/......tin-1.html

| SakuraSasuke a răspuns:

Buna.Sa faci bani din minerit este destul de usor.Cumparati un tarnacop din map2 de la Deok-Bae. Apoi cauta minereuri. Cele mai multe minereuri apar in templu in primele 2 etaje si pe Muntele Sohan.Mai profitabil ar fi daca ai finisa minereurile.Finisate se vand foarte bine, unele costand chiar 350k.Succes.