| mennenspeed a întrebat:

SAll TPU! Eu impreuna cu un prieten joc fifa08 online, Dar foarte greu ne putem conecta... unul la altu sa putem juca, Nu stiti ceva program sa faca conexiunea mai usoara? plzz funda!

2 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Ca program este "GameRanger" insa cerl mai simplu este cu "direct ip" din "Game Modes"-"Multiplyaer" bagi id-ul celuilalt player si scrii un nume.Iar cand vreti sa va conectati dati unul "Host" si celalalt "connect" sau invers.

Insa cel mai important daca nu aveti acelasi fisier fifa.db nu veti reusi sa va conectati sau vor aparea probleme pe parcursul meciului.

(fisierul fifa.db il gasesti in data/cmn e important sa aveti amandoi acelasi fisier -il pui pe al prietenului tau sau invers- poti fie sa il stergi fia sa dai copy and replace)

Bafta!

| NicuOfficial a răspuns:

Garena