| Andreutzu354 a întrebat:

mi-am cumparat de curand un calculator...http://www.flanco.ro/......eedos.html

Vreau sa stiu daca pot rula jocuri mai noi gen fifa 14, gta 4... Dau funda!

8 răspunsuri:
| RaduROG a răspuns:

Calculatorul tau nu are placa video dedicata! Intel HD este "inclusa" in procesor si ma indoiesc ca ar rula jocuri ca GTA 4 la low fara sa arate ca un slideshow.

| SilviaDulcik a răspuns:

Calculatorul l-ai cumparat pentru jocuri?
Daca da, ai facut o greseala.
In banii aceia, iti faceai un calculator bun pe componente.
Nu e totul pierdut, cum a spus si Duddy, iti cumperi o placa video si poti sa joci.

| StalkerSoul a răspuns:

Nu poti din cauza procesorului si a placii video

Placa video Intel nu e buna pentru jocuri si vad ca tu ai doar un nucleu la procesor, deci nu, nu merge!

| RaduROG a răspuns (pentru StalkerSoul):

*cough* 2 nuclee *cough*

| DuDDy24 a răspuns:

Ai facut o mare prostie cumparandu-ti pc-ul asa si nu pe componente. Procesorul e bun, poate sa ruleze fara probleme majoritatea jocurilor, dar esti limitat de placa video.
Fifa 14 poti sa il rulezi fara prea mari batai de cap, dar gta 4 la cat de prost optimizat e nu iti dau sanse prea mari, poate pe low. Daca vrei sa joci jocuri iti sugerez sa iti iei macar un gtx 650 sau hd 7770winking

| piratuu a răspuns:

Cu banii astia iti puteai face un calculator si mai bun, din componente. Oricum, jocuri mai noi de 2011-2012 nu-ti merg. GTA IV, stiind ca e prost optimizat, poti sa-l joci pe setari low. Iar FIFA 14, n-o sa-ti mearga. Pot sa-ti mearga jocuri ca l4d (1 si 2), NFS (pana la Shift) Hitman (pana la Blood Money) CS (pana la GO).

Răspuns utilizator avertizat
| MrWanted a răspuns:

Gta 4 o sa iti mearga pe cerinte low, cat despre fifa 2014 sigur nu o sa iti mearga decat cu frame drop-uri, dar poti juca multe alta jocuri gen: Crysis 1/2, need for speed (pana la shift), fifa (pana la fifa 12)si altele gen warface, lol...etc.