| pomirlianu a întrebat:

Mi-am luat gta 4 dar abia merge (in reluare). Cum sa fac sa nu mai mearga asa greu? Am incercat si la msconfig si la otiuni la gta 4 dar tot asa merge! Va rog ajutati-ma! Dau funda la cel mai bun raspuns!

9 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Ce procesor/placa video ai?

| pomirlianu explică (pentru vidii):

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2. 00GHz 2. 00GHz

| vidii a răspuns (pentru pomirlianu):

Si la ce te asteptai? Procesorul nu e unul pentru gaming, si mai presus de toate, gta iv e foarte prost optimizat ..nici pe sisteme de 5.000 lei nu merge fluent

| pomirlianu explică (pentru vidii):

Nu trebuia sa mai raspunzi! Eu am pus intrebare! Daca vroiai sa raspunzi imi raspundeai la intrebare

| vidii a răspuns (pentru pomirlianu):

Si ti-am raspuns prin faptul ca gta iv e foarte prost optimizat si nu merge fluent nici pe sisteme mai scumpe, unde am gresit?

| pomirlianu explică (pentru vidii):

Atunci gta 5 merge pe procesorul meu?

| pomirlianu explică (pentru pomirlianu):

?

| vidii a răspuns (pentru pomirlianu):

Daca ai si o placa video decenta, ar putea rula pe low si rezolutie scazuta

| Dragos636 a răspuns:

PC-ul tau nu ar duce majoritatea jocurilor din 2015.