| Badea_Valentyn_1998 a întrebat:

vreau sa fac un server de minecraft dar am router am 2 pc conectate la router al meu cum ar veni e al 2 pc cum pot sa fac server routerul este tp link

4 răspunsuri:
| viata0delash a răspuns:

Daca vrei un server pentru mai multe persoane iti trebuie un ip constant, pentru aceasta trebuie sa te duci la operatorul de internet. Daca vrei sa joci doar cu prietenii iti scoti hamaki si faci o retea la care se conecteaza ei. Asa faceam eu cand jucam cu inca 2 prieteni

| Badea_Valentyn_1998 explică (pentru viata0delash):

Nu pot cu hamachi ca prieteni cu care joc cand foloseste hamachi li se creaza lag

| viata0delash a răspuns (pentru Badea_Valentyn_1998):

Nu stiu atunci. Prietenul meu avea calculator si net bun, la mine insa netul ajungea maxim la 2mb si calculatorul 2gb ram. In taskmanager stingeam totul, ramanea doar serverul minecraftul si skype. Daca intram pe browser gata. LAG.

| Badea_Valentyn_1998 explică (pentru viata0delash):

Daniel nu prea m-ai ajutat fara suparare dar am gasit eu o solutie si a functionat