| allin96 a întrebat:

Buna TPU
Am o priblema, am in casa doua calculatoare conectate la un singur router si sora mea joaca pe un server de minecraft pe unul din calculatoare, as dorii sa joc si eu pe acelasi server dar nu reusesc din cauza ca zice ca am prea multe conturi pe acel server
inteleg problema, e din cauza ca avem acelasi ip public
dar e o posibilitate sa joc pe un server de minecraft cu doua calculatoare conectate la un singur router?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca da. Ai putea sa te inregistrezi de pe alt ip, iar apoi s-ar putea sa te lase sa te loghezi. Pentru a-ti schimba ip-ul descarca programul Hotspot Elite. Te asigur ca merge pentru ca eu joc pe un server cu fratele meu si ma lasa sa joc (fara asta nu ma lasa happy )

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai cum, nici de faci de exemplu o conexiune de genultonguerimul calculator se va lega pe direct la internet, iar al doilea folosind un spliter se va routa, deoarece pe serverul de DHCP(dacă știi ce e ăla) de la furnizoru de servicii de net o să apară două PC-uri conectate simultan pe același IP=> deconectarea sau refuzul conectării celui de al doilea MAC din motive de securitate(cum e la RDS sau Nextgen).

| anonim_4396 a răspuns (pentru DeyCj):

Mie imi merge programul si pot juca cu fratele meu pe "acelasi ip"

| allin96 explică (pentru DeyCj):

Inteleg, o sa ma mai documentez si voi vedea ce este de facut

| allin96 explică (pentru anonim_4396):

O sa ma documentez in privinta acelui program, mersi mult de raspuns

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu ai cum.Succes

| Alexul99 a răspuns:

Nu ai cum... aveti acelasi ip la internat