| andreidedrac a întrebat:

vreau sa fac un sever de samp 0.3x dar caut scripter si un hostator si daca are cineva un gamemode cat de cat as vrea sa-l testez!

Răspuns Câştigător
| Jorah a răspuns:

Nu ai sa gasesti pe TPU scripter serios. Aici majoritatea sunt copii de 11-15 ani. Scripteri seriosi gasesti, dar nu aici. Cauta pe comunitati mari care au servere de samp.

PS : Daca esti dispus sa platesti, poate vei da peste cineva care le are. Daca vrei totul gratis, degeaba.

Succes

1 răspuns:
| Nyku_5126 a răspuns:

Sunt programator si am scriptat pentru SAMP timp de 3 ani. La inceput am facut-o din placere dar treburile nu merg asa.

Este ca si cum ai zice:

Tu pui sediul, tu angajeti lumea, tu faci curat, tu platesti salariile iar eu sunt seful. Ti se pare ok?
Lucrurile nu se fac gratis. Poate gasesti copilasi carora le place joaca si nu se preocupa daca au parintii bani de o paine.

Daca vrei un server pentru ei, go ahead.

Daca vrei ceva serios in hostare si in scripting...lucrurile se platesc pentru ca timpul inseamna bani.

Un salut,
Sper sa nu te superi...asa stau lucrurile.