| Mihai_7203 a întrebat:

Sall TPU
Vreau si eu cerinte de sistem
Assassin Creed 1
Assassin Creed 2
Assassin Creed 3(brotherhood)
funda!

Răspuns Câştigător
| LaTulipeNoire a răspuns:

Pentru Assassin Creed 1:
Cerinte minime:
* Windows XP or Vista
* 2 GB RAM
* Dual core processor (Intel Pentium D or better)
* 256MB Direct3D 10 compatible video card, or Direct3D 9 card compatible with Shader Model 3. 0 or higher
* DirectX compatible driver
* DVD-ROM dual-layer drive
* 16 GB free hard disk space
* DirectX libraries
* Vista compatible sound card
* Keyboard, Mouse
* Microsoft Xbox 360 Controller (optional)
Cerinte recomandate:
* Intel Pentium Core 2 Duo, or better processor
* 3 GB System RAM
* ATI HD2900 series, Nvidia GeForce 8800 series, or better video card
* 5. 1 sound card
* Microsoft Xbox 360 controller

Pentru Assasin Creed 2 :

Processor: Dual core processor 2. 6 GHz Intel® Pentium® D or AMD Athlon™ 64 X2 3800+ (Intel Core® 2 Duo 2. 2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ or better recommended)
RAM: 3 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista
Video Card: 256 MB DirectX® 10. 0-compliant video card or DirectX 9. 0-compliant card with Shader Model 3. 0 or higher (see supported list)*
Sound Card: DirectX 9. 0 or 10. 0-compliant sound card (5. 1 sound card recommended)
DirectX Version: DirectX 9. 0 or 10. 0 libraries (included on disc)
DVD-ROM: DVD-ROM dual-layer drive
Hard Drive Space: 12GB

Pentru Assassin Creed 3(brptherhood)

Cerinte minime:
Operating System: Microsoft Windows 7, XP or Vista (32/64 bits)
Processor: Intel Core 2 Duo 1. 8 GHz or AMD Athlon X2 equivalent
Memory: 1. 5 GB RAM
Graphics (Video Memory): Nvidia GeForce 7800 GT or ATI Radeon 3870 HD
Hard Drive Space: 10 GB
DirectX: 9. 0c or 11. 0
Sound: Microsoft DirectX compatible sound card.
Keyboard
Mouse
Broadband Internet Connection

Cerinte recomandate:

Operating System: Microsoft Windows 7®
Processor: Intel Core 2 Duo E7500 2. 93GHz or AMD Athlon 64 X2 6000+ or better
Memory: 2. 0 GB Ram
Hard Disk: 12 GB
Video Memory: 512MB Nvidia 9600 GT or ATI Radeon 4870 or better
High Speed Broadband Internet Connection

Sper ca ti-am fost de ajutor!

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nonny50 de unde ai scos cerintele alea la 1? eu il jucam cu 1 GB ram si o placa video de 256MB 8400 GS si pentium4 3. 00 MHZ la detalii maxime

| Assassins a răspuns:

Esti...batut in cap.De ce?:
1.Assassin Creed 3 nu este brotherhood
2.Assassin Creed 3 este Assassin Creed Revelations.
3.Assassins Creed brotherhood este o continuare a jocului Assassin Creed 2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ca si chestie: Assassin`s Creed Brotherhood NU E Assassin`s Creed 3. E ca un 2.5.O sa apara si 3 in 2012 pentru PC cred.

| razvan119 a răspuns:

Assassin Creed 1
* Windows XP or Vista
* 2 GB RAM
* Dual core processor (Intel Pentium D or better)
* 256MB Direct3D 10 compatible video card, or Direct3D 9 card compatible with Shader Model 3. 0 or higher
* DirectX compatible driver
* DVD-ROM dual-layer drive
* 16 GB free hard disk space
* DirectX libraries (included)
* Vista compatible sound card
* Keyboard, Mouse
* Microsoft Xbox 360 Controller (optional)
Assassin Creed 2
Processor: Dual core processor 2. 6 GHz Intel® Pentium® D or AMD Athlon™ 64 X2 3800+ (Intel Core® 2 Duo 2. 2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ or better recommended)
RAM: 3 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista
Video Card: 256 MB DirectX® 10. 0-compliant video card or DirectX 9. 0-compliant card with Shader Model 3. 0 or higher (see supported list)*
Sound Card: DirectX 9. 0 or 10. 0-compliant sound card (5. 1 sound card recommended)
DirectX Version: DirectX 9. 0 or 10. 0 libraries (included on disc)
DVD-ROM: DVD-ROM dual-layer drive
Hard Drive Space: 12GB
Peripherals Supported: Keyboard, mouse, optional controller (Xbox 360® Controller for Windows recommended)
Assassin Creed Brotherhood
Operating System: Windows XP (32-64 bits) / Windows Vista (32-64 bits) / Windows 7
Processor: Intel Core 2 Duo 1. 8 GHZ or AMD Athlon X2 64 2. 4GHZ
Memory: 1. 5 GB RAM (or 2 GB RAM in Windows Vista/7
Hard Drive: 8 GB Hard Disk space
Video Card (graphics): 256 MB DirectX 9. 0c–compliant videocard with Shader Model 3. 0 or higher
Sound Card: DirectX compatible Sound Card
DirectX: DirectX 9. 0c

| Atat_Cosmin_1982 a răspuns:

Ziceti-mi si mia un asasin crred care merge cu 1 gb ram cu 3 gh si placa video 256 mb

| Freedom_3830 a răspuns:

Ruleaza Assasin Creed 1 pe windows 7. Daca da vreau si eu cerintele happy