| Wolfblod a întrebat:

Sall tup, ce calculator ar trebui sa imi cumpar ca sa imi mearga la 60 de fps-uri sau mai mult urmatoarele jocuri toate cu setarile pe high.
1- Counter Strike Global Offensive
2- PayDay2
3- Team Fortress 2
4- Left4Dead2
5-GTA4

Eu am deja jocurile pe steam dar nu am un pc chiar bun.
Funda

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

In cazul asta zi si ce ai deja. Nu de alta, dar "sa aud niste preturi si niste componente" e ca si cum te-ai duce la VW sau BMW sa ceri "o masina". La ce jocuri ai insiruit tu acolo, faci si cu 1500 RON un sistem decent, desi ar fi de preferat sa iei componente cu garantie cit mai lunga ca sa fii asigurat pe macar 3 ani cap-coada. De SSD vs HDD nici nu mai vorbesc. A, si ar fi si FOARTE UTIL de stiut ce rezolutie are monitorul tau. Nu de alta, dar pentru 1280X1024 faci treaba si cu un procesor AMD cu grafica integrata si atit, pe cind la full HD se schimba total datele problemei.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pai nu ai un buget nelimitat, nu? Atunci binevoieste si formuleaza si tu ceva in genul "care ar fi cel mai bun calculator pe care il pot lua cu x.xxx RON pentru a juca 1-5?"

| Wolfblod explică (pentru KodrutZ):

Bugetul meu nu este unul fix as vrea sa aud niste preturi si niste componente ale pc-ul respectiv pentru a vedea daca ar merita sa il cumpar