| Iliutz a întrebat:

Sall,

vreau sa imi schimb placa de baza cu una MB P5W DH Deluxe dar nu stiu daca se va potrivi cu componentele
placa video msi hd 7750 1gb gddr5 oc
procesor core 2 duo e 8300 775 placa scrie ca suporta ntel 975X dar la procesoare suportate apare si core 2 duo ce credeti?
Da si credeti ca voi putea duce procesorul pana in 3. 5ghz cu un coler : http://www.emag.ro/cooler-cpu-spire-socket-775-sp530s0/p d/ESHW3BBBM/

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu limiteaza!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai si mai jos nu citesti? Normal ca suporta procesorul placa de baza!

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/P5W_DH_Deluxe.html

Sa te multumesti daca il duci pana in 3, fara sa ridici prea mult temperatura.

Din curiozitate cat te costa placa de baza ASUS P5W DH Deluxe?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Iliutz explică (pentru neluL):

Atata stiu si eu ma laughing, pai n-am cum sa nu pot duce nici pana in 3 ca am dus cu msi g41m p26 la 3.02(356fbs) cea mai prafa placa de baza la overclock, apoi oare sa nu pot duce cu aia cat de cat?
placa o iau de pe okazii ii dau la unu un procesor e6600 la schimb tongue

| neluL a răspuns (pentru Iliutz):

Placa aia costa acum vreo 600 de lei, nu se merita sa dai banii pe ea dar schimbul e avantajos numai sa fie BUNA! Poti duce mai mult dar sa fi atent la temperaturi altfel se alege praful! Eu zic ca e de ajuns 3 Ghz.

| Iliutz explică (pentru neluL):

Da dar oare nu limiteaza procesorul placa video? ca de asta vreau sa fac oc.

| neluL a răspuns (pentru Iliutz):

Nu limiteaza!