| Vetereanu69 a întrebat:

Sallut TPU, deci am o problema la un joc numit metin2 ro e un joc stil mmorpg si are un anti hack numit hackshield pro lab si imi cam face probleme cand intru in joc scriu contul apare ai fost conectat la server, conectare ruleaza si dintr'o data iese din joc si da o eroare GAME_HACK DETECTED eu sunt sigur ca nu folosesc hack'uri l'am reinstalat de 3 ori dar aceeasi eroare daca puteti sa ma ajutati va voi fi recunoscator

Răspuns Câştigător
| Meheツ a răspuns:

Poate e folder ascuns (poti seta sa vezi folderele "hiden"din optiuni foldere) big grin backdoor-urile fac asa... si am si o veste proasta pentru tine pretene : backdoor-urile sunt cele mai nenorocite malware deoarece isi schibma locatia frecvent. de exemplu poate fi intr-un folder cand il scanezi, dupa reboot (resetare sau shutdown) poate fi in cu totul alta locatie. O sa il gasesti pe langa registrii. Ai 2 sanse sa scapi de el, 1. iti iei un antivirus (oricare) dar cu licenta de la orice magazin domo, flanco, altex sau de profil, ori formatezi tot calculatorul.

Dar sa speram ca nu este un backdoor si vei rezolva problema prin hidden folders din optiunile folderului. Multa bafta!

3 răspunsuri:
| Meheツ a răspuns:

Ai vreun hack undeva pe partitia C big grin (Pparitia C cuprinde si desktopul, si my doc, si downloads ) este posibil sa ai doar downloadat un hack si dea-ia iti da acest mesaj big grin incearca sa il instalezi in alta paritie in afara de C in care sa nu ai hack-uri happy bafta

| Vetereanu69 explică (pentru Meheツ):

Tocmai ca il am instalat in D
si recunosc mai de mult am incercat un fishbot si cred ca am uitat sa il stergbig grin o sa incerc sa il bag in C

| Vetereanu69 explică (pentru Meheツ):

Deci mai e o chestie zice ca hackul e in C\WINDOWS\system32\WVHEEP\SLF001 si am cautat si nu exista acel folder WHHEP

| Meheツ a răspuns (pentru Vetereanu69):

Poate e folder ascuns (poti seta sa vezi folderele "hiden"din optiuni foldere) big grin backdoor-urile fac asa... si am si o veste proasta pentru tine pretene : backdoor-urile sunt cele mai nenorocite malware deoarece isi schibma locatia frecvent. de exemplu poate fi intr-un folder cand il scanezi, dupa reboot (resetare sau shutdown) poate fi in cu totul alta locatie. O sa il gasesti pe langa registrii. Ai 2 sanse sa scapi de el, 1. iti iei un antivirus (oricare) dar cu licenta de la orice magazin domo, flanco, altex sau de profil, ori formatezi tot calculatorul.

Dar sa speram ca nu este un backdoor si vei rezolva problema prin hidden folders din optiunile folderului. Multa bafta!