| RazwanRazwan a întrebat:

Salu TPU. De curand am devenit admin pe un server. Stiu comenzile, fac demo-uri, dar nu stiu sa fac poze atunci cand un jucator are wall. Va rog frumos ajutati-ma. Cine imi explica cel mai bine (pe intelesul meu laughing ) primeste funda!winking

Răspuns Câştigător
| nda a răspuns:

Sa zicem ca sta spec si te uiti pe un jucator cum joaca si il suspectezi de wall... adica nu esti sigur daca are wall sau nu. autnci executi comanda de poze pe numele lui (de exemplu amx_ss player) iar atunci ii ceri un ID de mess ca sa poata sa-ti dea pozele ca sa dovedeasca ca n-are wall. daca jucatorul chiar avea wall cel mai probabil va esi de pe server si atunci il banezi. daca jucatoru trage de timp intr-un fel si nu prezinta pozele in 4-5 minute ii dai linkul catre forum si ii zici sa posteze acolo pozele si il banezi.
asta n-ai inteles sau tu nu intelegi cum sa-ti dai seama cand unu joaca cu wall?

4 răspunsuri:
| lucian_2018 a răspuns:

Amx_ss player (nume player) 3 (numar de poze)

| MrNebunatiC a răspuns:

Scrii asa in consola amx_ss (nume player) si respectivului ii va face 3 poze la el in pc tu ii spui sa iti dea adresa de email sa iti dea pozele sau are ban permanent daca nu iti da pozele poti sa ii dai banwinking (funda?)

| RazwanRazwan explică:

Mersi mult frate! Nu intelegeam cum fac pozele. Dar vreau sa stiu ceva... de exemplu el imi da pozele pe mess. Dupa ii dau ban direct sau cum? trebuie sa verific ceva anume?

| nda a răspuns (pentru RazwanRazwan):

Pai tu cand ii faci poze il verifici sa vezi daca are wall sau nu. daca are wall atunci o sa vezi pozele asa cum vedea el cu wall, adica o sa vezi jucatorii prin zid... daca pozele nu sunt in regula atunci ii dai ban, daca pozele sunt ok atunci il lasi sa joace.