| BetivanuLHaios a întrebat:

Salut all!
De curand m`am apucat de League Of Legends.
Nu ma prea pricep, dar ma invata un prieten.
As vrea sa stiu cam care ar fi cei mai buni campioni de inceput, mai practici si mai puternici.
Pana acum i-am incercat pe Goren si Master Yi, dar nu sunt cine stie ce...
As vrea sa stiu ce campion ar fi bine sa folosesc de inceput (nu vreau sa bag bani pe Riot Coins sau ce or fii ele).

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Daca e cont nou, nu prea ai ce sa "incerci" daca nu e free 2 play. Incearca din cei gratis si vezi la ce te pricepi. Ori spune ce orl vrei dintre top/jungle/mid/suport/adc sa stim ce sa-ti recomandam. Nu te pune nimeni sa cumperi cu bani, cumperi campioni cu ip-uri castigate din jocuri, doar skinurile le iei cu rp-uri.