| PuntIle a întrebat:

Salut, am 15 ani si vreau sa urmez o facultate de automatica si calculatoare. Dar pana sa ajung acolo momenan sunt a 10-a si voiam sa incep sa invat sa "programez" de acum, m-am intresat pe internet chiar am lucrat ceva prin Html doar sa vad cam ce e si mi-a placut si acum as vrea sa incep cu ceva mai greut am auzit lucruri despre Java, C++ si tot asa dar sunt multe chiesti micute de invatat si as vrea un tutorial calumea care sa imi explice cu ce sa incep si sa ma indrume la inceput, Mersi!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Incepe prin a invata ce inseamna programare. Nu te apuca de limbaj din prima. Ia niste cursuri de la o facultate sau manualele de liceu. Cand intelegi niste concepte atunci apuca te de limbaj, ideal de unul care nu este orientat obiect, cel mai bine c/c++

| MarianM009 a răspuns:

Cauta pe Youtube thenewboston bucky c tutorial. Tipul explica super bine pentru incepatori si are o groaza de tutoriale folositoare. Bafta!

| TPUCentruDeInformatii a răspuns:

C si C++ Sunt mai grele