| catalin542000 a întrebat:

Salut.Am acest pc.
CPU : Intel Pentium Dual Core G3420 @ 3, 20 Ghz
MB : Asrock H81M
RAM : 8Gb Kingmax DDR3 @ 1333MHz
SSD : Kingston 60Gb
HDD : Western Digital 1000Gb
GPU : Gigabyte GTX 960 OC WindForce 2X 4GB GDDR5 128Bit
PSU : MS-Tech 850 W
CASE : Delux MV418

De ce face zgomot mare? adica vreau sa zic se aude destul de taricel ventilatoarele pc-ului.
Singurele ventilatoare cere le am sunt 2 la placa video winforce x2 si 1 la procesor cooler in rest nu mai am altceva.AAA bine si ventilatorul de la sursa desigur.
Dar in pc nu am praf deloc este intretinut destul de bine.
Nu am sesizat deloc probleme cu temperatura ba din contra pc-ul este unul rece nu sunt redicari de temperatura.Dar ventilatoarele se aud cam tare.
La inceput cand aveam gt630 era silentios. Dupa cand am luat hd6790 facea ceva zgomot fata de gt-ul ala dar fata de gtx facea mai putin zgomot si acuma cu gtx face ceva mai tare.
Ce poate fi?
Cumva am luat un model cu coil noise sau cum?

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Sursa e o pocnitoare. Placa video e si aia destul de galagioasa. Daca la procesorul ala ai coolerul stock, si ala face un pic de galagie.