| baciu92 a întrebat:

Salut, am acest pc de o luna https://altex.ro/......0JL0084RI/ si faza e ca atunci cand fac streaming live pe yt cpu sta doar la 100%, ce as putea sa ii fac dar fara sa schimb piese din el ca mai are inca aproape doi ani garantie?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sa folosesti un program de stream care consuma mai putine resurse. Ce ai tu acolo e un PC de medium gaming nu PC de streaming. Daca vrei sa faci stream hardcore iti trebuie un I7 destul de recent, mai ales daca joci si jocuri noi.

| gamersamp12 a răspuns:

Problema este i5 8400 care are doar 6 core 6 threads ai avea nevoie de un procesor cu minim 8 core 8 threads sau un i7 cu 6 core 12 threads. Sa spunem ca te joci PUBG si faci stream la acesta jocul foloseste 4 procesoare si iti ramane doar 2 pentru strea putin.