| SkenWell a întrebat:

Acest Pc, isi merita bani pret-calitate sau se poate face pana in 3000 de lei ceva mai bun? Eu din cat am incercat nu cred. https://altex.ro/......0JL006SRI/

10 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Te poti incara la 3150 http://bit.ly/2RbHBnl ceva cu avantaje: (uita-te la procesor si acolo te hotarasti http://www.youtube.com/watch?v=HXY_8KkppF0 ) Fata de cel de la altex, rami pe 3000, 1060 6gb, si ssd pe m2. Sau poti sa optezi pentru 2200g si intrii in 3000 ron http://bit.ly/2RdRu3M. O sa ai performante mai bune decat acela de la altex, in special daca nu tii la cum arata si in idea de placa video mai buna. Doar tu decizi daca "isi merita" banii sau nu.

| Ineys a răspuns:

Asa ca idee, daca te chinui putin si cauti cele mai ieftine componente, bagi si un 1060 in ~3000 de lei:

Depinde daca esti dispus sa depasesti 3000 cu cateva sute de lei.

| SkenWell explică (pentru Ineys):

Pai da dar daca as punea un processor mai slab nu ar mai avea rost.

| Ineys a răspuns (pentru SkenWell):

N-am zis sa pui un procesor mai slab. Poti sa mai scazi la placa de baza, carcasa, sursa si cred ca te incadrezi.

| SkenWell explică (pentru Ineys):

Pai si Sursa si carcasa de unde?

| ziftode a răspuns:

Intr-adevar e promotie, confirm pretul, macar cat de cat, la o cautare rapida nu am gasit acelasi calculator la un pret mai mic

iar daca e tine chiar te doare "calitatea"... atunci da, isi merita pretul pentru ca... este Lenovo, insa asta inseamna in mod foarte explicit ca platesti si firma

insa ca si performante, nu isi merita pretul, sorry! la banii aia poti sa iei ceva mai tare!

| Sekim a răspuns:

Salut
Mie acest pret mi se pare cam ridicat. Pe pcgarage cred ca poti face ceva mai ok. Chiar in mailbox pcgarage ii poti intreba daca sistemul facut de tine e ok pentru gaming ( daca iti faci tu unul ).
Dar au si sisteme facute destul de bune. Arunca o privire si acolo

| SkenWell explică (pentru Sekim):

Am facut unul pe Pc Garage nu stiu care este mai bun dar astea sunt componentele R5 1600X GTX 1060 3GB 8GB Ram 3000mhz placa e buna dar cu processorul asta nu stiu daca merge bine. Contra la aceluia de pe Altex facut de Lenovo cred ca sunt cam aceleasi ala chiar daca are placa video putin mai slaba dar are processorul mai bun.

| animalulferoce a răspuns:

Da, ti-l cumperi pe piese cu o placa video mai buna.

| HoPPer a răspuns:

Salut! Parerea mea este ca Pc-ul este unul foarte bun pentru gaming nu ti-ar trebui ceva mai mult