| Justusee34 a întrebat:

Salut
Merita 2500lei pe asta
Nu ar fi mai cov sa astepti pentru 3000 series amd (deja au aparut adc)

https://altex.ro/......LC5KR86EA/

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Ce observai ca nu are ssd in rest mi se pare super. ii mai adaugi inca 8 gb ram
un ssd si windows 10 si e forta.

| Ineys a răspuns:

Nu vei simtii diferente sesizabile de performanta intre Intel si amd, mai ales in gaming. Poate, hai sa zicem maxim, dar maxim 5-6 fps. Adica practic nimic. Bine, daca esti pasionat de cifre si vrei cat mai multe fps asta e alta poveste.

Nu stiu cat e un sistem de asta construit pe bucati. Probabil cam tot pe acolo. Deci nu te lasa pacalit de reducerea aia. Procesoru ala si placa sunt amandoua vreo 1800 lei cred. Pana la 2500 mai ai 700 de lei cu care cumperi lejer o carcasa, ram placa de baza si un hdd. E tactica de marketing reducerea aia, pretul ala era exagerat.

Daca vrei poti sa astepti... daca nu mai ai rabdare e ok si asta.

Răspuns utilizator avertizat