| Codin10 a întrebat:

Am achizitionat un laptop de gaming, dar nu imi pot folosi jocurile vechi pentru ca sunt pe DVD-uri. Stie cineva cum le pot transfera pe laptop? Multumesc!

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Gasesti un pc sau laptop cu unitate optica, iar de pe dvd le poti trece pe stick usb continutul discului.
Daca dvd-ul cu jocuri e original, poti crea o imagine a acestuia cu un soft de inscriptionare, il pui pe stick, apoi il lansezi pe laptopul tau cu Daemon Tools, pentru a fi instalat si rulat din dispozitivul tau.
https://www.youtube.com/watch?v=LmWhtANyvH8