| andru007 a întrebat:

Salut, am avut acum ceva timp un server de metin2 pe hamachi.Am vazut ca s-a demodat rău si acum vreau și eu unul fara hamachi. Problema este ca eu am Ip routabil. Daca exista vreo metoda pe ip routabil va rog sa mi-o lasati in comentarii. Daca nu aș dori metoda normala si serverul sa il tin la un prieten.Mai am o intrebare daca hostez serverul si am ip routabil are vreo problema? Multumesc

4 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Routabil sau dinamic? in orice caz ip-ul de conectare trebuie sa fie stabil

| andru007 explică (pentru Danzell):

Eu il am routabil, acum am facut un test adica dupa fiecare conectare la internet ip-ul se schimba. Dar pot face cu hamachi, numai tin minte cu trebuie facut...

| Danzell a răspuns (pentru andru007):

Da adica dinamic tongue iti trebuie un ip static.

| andru007 explică (pentru Danzell):

Da dar stiu ca se poate face prin hamachi dacă ai ip static...