| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, am avut steam guard-ul activat pe un telefon pentru a putea face trade si chestii ma rog, si mi-am cumparat alt telefon si mi-am bagat steam-ul pe telefonu-l nou am confirmat de pe celalalt telefon ca sa fiu inregistrat cu telu asta nou si cand dau sa activez steam guard pe tel asta nou zice sa primesc un mesaj dar nu primesc nici pe email nici ca mesaj. Ce sa fac?

1 răspuns:
| DanielVălean a răspuns:

Sa stergi autentificatorul mobil de pe celalalt telefon cu ajutorul acelui cod pe care l-ai primit pe telefonul vechi la instalarea steam-ului. Dupa ce ai facut asta, esti liber sa activezi steam guard pe cel nou.