| Oral a întrebat:

am primit vac ban de curand pe un cont de cs go, pe care aveam steam guard activat cu nr meu de tel, dupa care mi-am cumparat un cont nou de cs go dar acum ma gandesc daca bag vechiul meu numar de telefon la steam guard o sa primesc ban si pe asta sau nu?

4 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Da, o sa primesti si pe ala. Insa poti sa bagi numarul de telefon peste cateva luni si totul o sa fie ok. (poti sa-l bagi si acum dar o sa primesti ban...)

Mai multe detalii aici : https://support.steampowered.com/......rticle.php

| Oral explică (pentru Nemessys):

Pai eu pe contul pe care am primit ban am dezactivat steam guard am dezactivat si numarul de telefon de pe el, daca nu eu mai am o cartela, pun alta carte in telefon si fac steam guard si numar de tel pe aia?

| CPAElites a răspuns:

Sper sa primesti iar ban!

| KanezuY a răspuns:

Reinstaleaza-ti windows si schimbati numarul de telefon si nu risti sa iei iar VAC.Si nu mai juca cu hackuri.