| SoareDaniel1997 a întrebat:

Salut, am dat de un pc mai vechi, are placa de baza am3, as vrea sa-i fac upgrade la procesor, as vrea sa stiu daca se potriveste am4, un site m-ar ajuta mult, multumesc frumos.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Descarca un program cum ar fi: Everest, Speccy etc(iti arata componentele pc-ului) vezi exact ce placa de baza ai, apoi cauti pe net acea placa de baza si vei vedea ce suporta! Pe PcGarage cred ca vei gasi placa ta de baza... Bafta!

| SoareDaniel1997 explică (pentru lpavel):

Multumesc frumos

| lpavel a răspuns (pentru SoareDaniel1997):

Cu placere!