| marius1236 a întrebat:

Salut am fost azi mi am luat medieval 2 total war,aveam jocul deja dar era piratat si voiam mult o expansiune,problema la jocul cumparat este ca trebuie sa fie in permanenta cd ul in unitate, fara cd nu merge imi scrie ca nu este un cd...etc pot rezolva cumva problema asta, vreau sa pot rula jocul si fara cd in pc...

3 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Fa o imagine virtuala CD-ului cu PowerISO sau Nero, monteaz-o cu Daemon Tools si ai scapat de problema.

| marius1236 explică (pentru JohnnyWylde):

Cum? happy

| JohnnyWylde a răspuns (pentru marius1236):

Nu am softurile instalate chiar acum sa-ti pot explica pas cu pas, dar la Nero dai click pe Copy CD (Copy DVD dupa caz), la PowerISO nu stiu sa-ti zic. Dupa ce ai facut imaginea, pornesti Daemon Tools, alegi imaginea care vrei tu si gata.