| Puff547 a întrebat:

Am incercat astăzi sa ma conectez la steam.Dar cand dau conectare imi apare eroarea asta:,, Steam need to be online to update.Please confirm your network connection and try again.,, Am incercat sa-l dezinstalez dar tot aceeasi eroare imi da.Am găsit pe net o metoda:sa dezactivez de la Internet options o iconița dar degeaba, aceeasi eroare primesc.

4 răspunsuri:
| MarioFTW10 a răspuns:

Ai dat restart la PC si si mie imi zice la fel si am dat restart si apoi a mers.

| Celcestietot a răspuns:

În engleză mesajul de eroare se traduce astfel : „Steam trebuie să fie online ca să se poată actualiza. Vă rugăm să vă verificați conexiunea la internet și să încercați din nou". De aici reiese că ai probleme cu internetul.

| Puff547 explică (pentru Celcestietot):

Nu,internetul merge.Doar steamul nu.

| Puff547 explică (pentru MarioFTW10):

Am dat.Si crede-mă că nu unu, cred ca 10...