| AAAdelin a întrebat:

Am instalat LoL si am intrat in joc, insa nu se poate juca, deoarece am fps 0-1. Am intrat pe net sa vad de ce, si sa vad daca o fi de la PC-ul meu, iar pe http://www.systemrequirementslab.com/cyri spune ca indeplinesc cerintele minime :
CPU Speed
Minimum: 2 GHz processor
You Have: 2.4 GHz

RAM
Minimum: 1 GB RAM (Windows Vista and 7 users will want 2 GB of RAM or more)
You Have: 2.1 GB

OS
Minimum: Windows XP SP2, Windows Vista SP1, or Windows 7
You Have: Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 (build 2600)

Windows Click here for the latest Windows drivers.
Video Card
Minimum: DirectX 9.0 capable video card support Shader 2.0
You Have: GeForce FX 5200

Video Card Click here for the latest Video Card drivers.
Features: Minimum attributes of your Video Card
Required You Have
Icon Video RAM 64 MB 148.0 MB
Icon Hardware T&L Yes Yes
Icon Pixel Shader version 2.0 2.0
Icon Vertex Shader version 2.0 2.0

Putin ajutor?

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Placa video dedicata sau integrata?
setarile jocului la ultra sau low?

si mie imi zice ca pe Lenovo y510p sli pot juca battlefield 4 la ultra, dar cu toate drivere updatate la zi si toate setarile pe performance stau in 7-12 fps. deci nu te lua chiar dupa tot ce rahat mananca site-ul ala. cauta pe producatorul placii video modelul tau si acolo cauta jocul sa vezi ce si cum il suporta.