| Silviu_Silviu_1994 a întrebat:

Salut am instalat si eu curand Mafia II, dar nu se deschide. Specific ca am w10 cu Directx 12 desigur. Am incercat cu Run as Administrator si cu Compatibility Troubleshooter dar tot degaba. Sa fie de la DirectX? Multumesc anticipat
FUNDA!

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

Problema e windows 10 in sine, verifica daca ai instalat.NET 3.5
daca nu il ai instalat, instaleaza de aici -> https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=25150

Da un restart la pc, daca nu merge, se poate ca o reinstalare la joc sa rezolve problema.