| chiritagabriel15 a întrebat:

Am inteles ca pentru a adauga prieteni pe steam trebuie sa bagi minim 5 euro sau sa cumperi un joc. Un prieten a cumparat 7 key-uri de jocuri si mi le-a dat mie. Eu le-am activat dar tot nu pot adauga prieteni. Va rog sa imi spuneti ce se intampla.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să poți aduga prieteni trebuie să ai 5 dolari în steam wallet sau să cumperi un joc de cel puțin 5 dolari din Steam store.
http://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=3330-IAGK-7663

| StochitaCatalin a răspuns:

Trebuie sa bagi tu bani in cont(cu card/paysafe sau alte metode).