| andrei9991 a întrebat:

Am internet de 1 Gbps de la RDS si nu prea se ridica la standardele lui. Spre exemplu, cand dowloadez ceva, mi se ia cu 8-11 Mbps maxim. Am un router cu viteza wireless de 867+300 Mbps. Ma poate ajuta cineva va rog?
PS: In "Local Area Connection Status" imi apare 1 Gbps.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa de retea este gigabyte? Pentru ca ar trebui minim o viteza de 40 MB/s la descarcare.
Routerul l-ai testat la altcineva, da aceeasi viteza, poate ai tu problema de internet si trebuie sa intervina echipa tehnica ca sa ti-l puna la punct.

| andrei9991 explică (pentru anonim_4396):

Tocmai ce l-au pus, routerul este de la ei. O sa-i sun sa vad. Mersi

1 răspuns: