| mircea1577 a întrebat:

Salut, am introdus la un terminal din kaufland 55 de lei pentru a-mi cumpara de pe steam cs go si am primit numai 9, 87 euro in loc de 12, 36... Am contactat steam support dar de 3 ore stau si nu mi-au raspuns nimic... Nu stiu ce sa mai fac, vreau sa vorbesc la telefon cu cei de la steam, dar steam Romania nu numere de telefon din rusia sau Germania! Va rog, daca cuiva i s-a intamplat asta sa imi spuneti!

3 răspunsuri:
| cocp a răspuns:

Sall eu can bag la kaufland pe steam bag cate 10 si 10 cred ca poate s-a blocat masina si nu a calculat bine si daca stiu bine 5 lei e un euro 1 leu e parca 22, 2 de centi tu trebuia saa primesti pe undeva la 11 dolari si ceva da poate la aparatul din kauflandul tau e mai scump si de aia cred ca nu te-ai uitat bine tu amu va trebui sa astepti de cracun ca va fi cs go la oferta parca 20% 50 % la suta intre

| Kashhe a răspuns:

Nu știu sigur, dar ofer o probabilitate. Te-ai gândit că ți s-a perceput TVA? Adică, TVA-ul este de 24% în România, iar din 12, 36 euro scăzut TVA-ul ar veni vreo 9 euro și ceva. Este o posibilitate. De obicei în preț este inclus și TVA-ul și nu se mai face griji în legătură cu asta, dar se poate să nu fi fost aici.
Nu știu sigur, am oferit o probabilitate. Poate greșesc, deci nu săriți pe mine la ceartă.

| mircea1577 explică:

Daca cauti pe google 55 lei to euro imi spune ca e 12 euro... Nu are cum sa fie aparatul mai scump ce dracu?