| Sweetish a întrebat:

astăzi mi s-a întâmplat ceva ciudat.
Am primit un telefon de la o femeie care vorbea fluent limba engleză, numărul începe cu : 920323...
Nu înțeleg din ce țară provine. M-a întrebat dacă sunt din România și dacă îi văd numărul iar după aceea m-a rugat să îi dictez primele numere, dupa ce i le-am dictat... mi-a mulțumit și s-a scuzat de deranj iar apoi a închis.

Nu înțeleg sensul apelului, deci... vă rog frumos măcar să-mi spuneți din ce țară provine sau dacă s-a mai întâmplat cuiva

9 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

A greşit numărul. Se mai întâmplă.

| DenisIonut01 a răspuns:

Daca nu sti cine este nu mai spune nimic.Nu stiu din ce tara este, eu primeam mesaje de la numere gen, ma gandesc ca e un robot/callcenter gen si probabil sunt niste studii.

| Sweetish explică (pentru DenisIonut01):

A fost o conversație scurtă, răspunsurile mele au fost doar " yes, no, yes, no " deci, mai degrabă a fost un callcenter. Ce spui tu e mai plauzibil decât aberația spusă de MrLovin de mai jos.

| oldbluegrumpyman a răspuns:

PAKISTAN? Iti recomand sa NU suni inapoi si sa NU raspunzi la intrebari personale.Conteaza si cate cifre are numarul si daca in fata avea + sau 00. Daca stii un pic de engleza, citeste articolul asta:http://timesofindia.indiatimes.com/......515517.cms

| Sweetish explică (pentru oldbluegrumpyman):

Avea +, și nu cred că era Pakistan.
Nu m-a întrebat NIMIC personal.
" România? ok, te rog frumos să-mi spui dacă numărul meu e vizibil și care sunt primele numere. Mulțumesc, la revedere " cam asta a fost tot ce m-a întrebat!

| Sweetish explică (pentru oldbluegrumpyman):

Am citit totul! mulțumesc, dar nu mi-a spus nimic care să mă ademenească în vreo înșelătorie sau altceva. Dar mi-ar fi plăcut să știu motivul.

| MrLovin a răspuns:

Sensul apelului : Fbi-ul ti-a activat microcipul implantat in creier acum doua zile. De acum mititeii iti pot urmari orice miscare. Prefixul este de Wisconsin, America de Nord.

| Sweetish explică (pentru MrLovin):

Da, am aflat că este prefix de America, și ce microcip visezi? Crezi că am chef de mișto-uri?

| oldbluegrumpyman a răspuns (pentru Sweetish):

Oare de unde ai aflat ca e prefix de America? NU E.
http://www.countrycallingcodes.com/Reverse-Lookup.php?calling-code=92