| Sweetish a întrebat:

astăzi mi s-a întâmplat ceva ciudat.
Am primit un telefon de la o femeie care vorbea fluent limba engleză, numărul începe cu : 920323...
Nu înțeleg din ce țară provine. M-a întrebat dacă sunt din România și dacă îi văd numărul iar după aceea m-a rugat să îi dictez primele numere, dupa ce i le-am dictat... mi-a mulțumit și s-a scuzat de deranj iar apoi a închis.

Nu înțeleg sensul apelului, deci... vă rog frumos măcar să-mi spuneți din ce țară provine sau dacă s-a mai întâmplat cuiva.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu mai da nr de telefon pe net pentru ca sunt multe persoane specializate care chiar si cu un simplu nr de telefon, nume, prenume, adresa iti pot afla conturile si celelalte informatii personale i ajung sa te jefuiasca...Probabil ca persoane din acestea te-au sunat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi furat vreun telefon şi a format la întâmplare un număr şi i-a cerut conlocutorului să-i spună numărul din telefon. Tare mi-e că era ceva tuciuriu coclit de prin meleagurile ţigăneşti din SUA/Anglia şi de aia vrobea fluent engleza.