| NHC a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Eu joc jocul Europa Universalis IV de ceva vreme dar de cand am trecut de la Windows 7 la Windows 10 si mi-am pus un hard-disk nou si performant la laptop care sa faca fata sistemului de operare nu imi mai merge jocul. Ii dau play la joc, muzica de fundal incepe dar nu vrea sa apara ecranul specific jocului si ramane la ecranul de desktop. O problema similara am si la alt joc: Attlia Total War, doar ca acolo trece la ecranul specific jocului dar atunci cand apas cu cursorul pe ceva din joc care se afla in partea dreapta a ecranului si care ar trebui sa reactioneze cand il apas nu reactioneaza iar cursorul trece de la design-ul specific pentru cursorul din joc la design-ul standard. In rest nu am nici o problema, nici pe net nici la alte jocuri. Problema are legatura cu jocul, cu hard-diskul, cu sistemul de operare sau cu altceva?

Răspuns Câştigător
| iwefgOficiall a răspuns:

Daca ai reinstalat windows 10 pe acel hard mai performant si jocul al ai pe alt hardisk trebuie sa reinstalezi jocul din nou daca nu verifica softurile de care ai nevoie dupa ce instalezi windows.