| CristianNP a întrebat:

Salut.Am nevoie de un raspuns urgent.Am un calculator de 2 luni, i5-6400 2.7 GHz NVIDIA GTX 1050 TI si 8 GB RAM.De ce GTA-ul imi merge perfect la setari very high-high dar mi se misca in lag in meniu(cand ma uit pe harta etc etc.).Am scazut toate la medium-high tot asa.Am cam 1500/4000 si ceva la memorie intelegeti voi.Va rog urgent, PS:In joc imi merge fara probleme la very high.Rezolutie 1920:1080.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ai procesor slab! Cerinta de joc pentru procesor e 3, 4Ghz. Daca n-ai avea o placa video atat de buna nici nu ar merge jocul. Deci zi merci ca-ti merge nu mai fa pretentii ca nu merge la setari maxime!

| CristianNP explică (pentru lpavel):

Ma tac tu,am descoperit problema, nu mergea nici la medium, acum la very high merge, era VSYNc sau asa ceva, deci taca e foarte bun calculatorul.

| lpavel a răspuns (pentru CristianNP):

Imi pare rau daca am zis ceva rau despre pc-ul tau super performant...

| CristianNP explică (pentru lpavel):

Ma ai vrea tu pc ca al meu, la GTA la recomandate procesorul e ce trebuie si placa peste.

| lpavel a răspuns (pentru CristianNP):

Pc ca al tau? Cred ca glumesti laughing Asa ca sa stii eu detin un Asus rog! A ta e rasnita pe langa a mea laughing