| Aleshka1994 a întrebat:

Salut, am o asa problema cand vreau sa intru in GTA 5 online imi da mesajul asta in joc You are attempting to access GTA Online servers with an altered version of the game.
Return to Grand Theft Auto V. Ma ajutati cum sa rezolv, nu am modificat nimic?

1 răspuns:
| popescuhertz a răspuns:

Daca ai primit mesajul "You are attempting to access GTA Online servers with an altered version of the game. Return to Grand Theft Auto V", inseamna ca jocul tau a fost modificat intr-un fel care incalca termenii de utilizare ai jocului si ca nu mai poate fi utilizat pentru a accesa serverele GTA Online.

Aceasta poate fi cauzata de diverse motive, cum ar fi:

Utilizarea unui mod care modifica jocul intr-un mod care incalca termenii de utilizare.

Instalarea unui mod care a afectat fisierele jocului.

Utilizarea unui patch sau a unei modificari a jocului pentru a elimina copy-protection-ul sau pentru a permite accesul la continut care altfel ar fi fost accesibil numai prin cumpararea jocului.

Daca nu ai modificat jocul intr-un fel care sa incalce termenii de utilizare, atunci poate exista o problema cu fisierele jocului. In acest caz, o solutie ar putea fi reinstalarea jocului pentru a asigura ca toate fisierele sunt in regula. De asemenea, asigura-te ca ai toate patch-urile si actualizarile necesare instalate pentru a te asigura ca jocul functioneaza corect.

Daca problema persista dupa ce ai incercat aceste solutii, atunci ar putea fi necesar sa contactezi asistenta tehnica a publisher-ului jocului pentru a obtine mai multe informatii si pentru a primi ajutor suplimentar.