| NuStiuNimic a întrebat:

am o intrebare :

Am sa imi iau un laptop si o sa fie cam asa laptopu :

4 gb rami
Placa video : 1024
3, 60 gH
procesor intel core i7.

si PC-u meu are : 1, 5 Gb rami
placa video 1024
1, 80 gH
Intel Core i3-540

Intrebarea :
Care este mai bun pentru jocuri : calculatorul sau laptopul?

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Dupa specificatii laptopul ar fi mai bun pentru jocuri, dar conteaza si ce placa video are. daca laptopul are placa video integrata, desktopul s-ar putea sa se comporte mai bine in jocuri.
cel mai bine e sa incarci acelasi joc pe laptop si desktop, si sa folosesti un program de benchmark precum fraps ca sa le compari.

| pixma a răspuns:

Pt jocuri e mai bun PC dar dupa cum zici tu laptopu e mai bun la calitati greu de ales bftbig grin