| Yoyo12345 a întrebat:

Salut, am o mare problema, detin un laptop Lenovo procesor i5, 8 gb ram si placa nVIDIA geforce. Inainte cand ma jucam fifa 18 nu aveam probleme dar de la un timp imi sacadeaza rau, am cumparat un cooler pentru ca se supraincalzea. Faza este ca inainte tot isi mai revenea dupa o saptamana 2 dar acum de vreo 2 luni nu mai vrea sa isi revina. Cine stie il rog sa ma ajute, fotbalul inseamna mult pentru mine si chiar vreau sa joc acest joc. Multumesc

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca: sa ai toate runtime-urile instalate, actualizaeaza/incearca diverse versiuni de drivere, o sa vezi putina diferenta intre ele, apoi optimizeaza sistemul de operare, chiar reinstaleaza-l, sa fie o instalare clean, sters tot, nu "bagat peste". Vezi fiecare componenta in parte, daca lucreaza in parametrii, verifica temperatura de pe procesor si curata-l fizic, schimba-i pasta daca e nevoie, fa-i si o degresare. Nu in ultimul rand, niste rami sa fie pe dual channel si-un ssd te-ajuta putin. In rest, n-ai decat usor sa tragi spre ceva mai nou.

| Alexuţ02 a răspuns:

Te duci la service PC-uri si ii spui asa

Salut, vreau o curatare de praf a laptopului si fa-mi ceva sa nu se mai supraincalzeasca.

Degeaba ai luat cooler, am un prieten in aceeasi situatie, daca e supra incalzit degeaba folosesti un cooler.