| HardCore7750 a întrebat:

Salut, am o mica problema cu internetul de la RDS.
Cand ma conectezi imi apare o fereastra cu:
Conectare prin WAN Miniport (PPPOE)...
Eroare 651: The modem (or other connecting device) has reported an error.
Daca primiti in continuare mesaje de eroare, activati intregistrarea in jurnal pentru analiza
Mai scrie ceva care are legatura cu nu stiu ce jurnal etc

Am dat la de panare probleme retea
Local Area Connection nu are o configuratie IP valida.
Cum as putea rezolva problema asta?
Va rog ajutati-ma, dau funda
PS: am sunat pe aia de la RDS, or zis ca o sa vina, nu am timp sa stau dupa ei
Am resetat modemul Acceoc
L-am scos din priza etc etc
Toate cele bune

Răspuns Câştigător
| GreenEagl3 a răspuns:

Salut Robotel :) Mi s-a intamplat si mie, cel mai probabil este din cauza ca driverele router-ului sau ale placii de retea nu sunt instalate. Daca ai un CD cu drivere, e perfect, caci le poti instala de acolo. Daca nu, te rezolva vulturu` :D
Exista un program numit 3DP Net care iti va instala driverele fara a solicita conexiune la internet. Uite si link-ul de download : http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_ro.php
Downloadezi programul pe un dispozitiv cu conexiune la internet, il pui pe un stick sau ceva si il pui pe computerul ce nu are conexiune si il instalezi :D
Dac te-am ajutat, te rog mult sa te abonezi la canalul meu de youtube : http://www.3dpchip.com/3dpchip/3dp/net_down_ro.php
Poate urmaresti si un video de-al meu, lasi un like, comment, ce vrei tu :D Bafta!

5 răspunsuri:
| HardCore7750 explică (pentru GreenEagl3):

Am descarcat programul, acuma pe ce dau da instaleze driverele?

| GreenEagl3 a răspuns (pentru HardCore7750):

In primul rand, programul trebuie instalat, apoi cand il deschizi, in stanga iti va aparea modelul placii de retea. Dai click pe acela si de acolo va incepe instalarea happy

| HardCore7750 explică (pentru GreenEagl3):

Am instalat, tot nu merge...

| GreenEagl3 a răspuns (pentru HardCore7750):

Dupa ce il instalezi, creeaza un nou network, folosindu-te de userul si parola de la router, furnizate de RDS ( este o fisa care contine user si parola )

| HardCore7750 explică (pentru GreenEagl3):

Si ai putea sa imi zici cum se face(am PC in limba romana), si daca merge iti dau Funda si Subscribe