| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung I8320 si vreau sa ma conectez la internet prin >USB---tutorial:http://www.videotutorial.ro/? p=7413
Dar cand vreau sa bifez "Allow other network users to connect trought this computer`s internet connection" imi da urmatoarea eroare:"An error occurred while ICS was being enabled
The dependency device dosen not exist or has been marked for deletion", desi imi apare "Local Area Connection 2″
Stie cineva cum sa o rezolv?
Am Win7 Ultimate x64

Răspuns Câştigător
| Tagaso a răspuns:

Clic pe"Start"tastezi în bară"services.msc"cauți ICS (Internet Connection Sharing)vezi că ăsta depinde și de alte servicii, să fie pornite și acele servicii poate depind de altele, te uiți la dependințe

5 răspunsuri:
| Tagaso a răspuns:

Clic pe"Start"tastezi în bară"services.msc"cauți ICS (Internet Connection Sharing) Clic pe Proprietăți să fie pe "Automatically"și următoarele servicii:Application Layer Gateway Service
Network Connections
Network Location Awareness (NLA)
Plug And Play
Remote Access Auto Connection Manager
Remote Access Connection Manager
Remote Procedure Call (RPC)
Telephony să fie pe Automatic startup, Aplici, închizi fereastra Services, restart.Baftă

| kidzore a răspuns (pentru Tagaso):

Nu merge

| Tagaso a răspuns (pentru kidzore):

Ție îți dă o erore de conectare wireless,ai zis că vrei să te conectezi prin usb?,îți zice în tutorial că telefonul trebuie să fie rootat,terminal emulator descărcat,instalat, să ai instalate driverele pentru telefon, intri la setări wireless &network tethering&portable hotspot, bifezi USB&portable tethering, intri din control panel la placa de rețea.Prima dată intri la local area conection1, nu la 2 unde apare telefonul! și bifezi"Allow other network users to connect through this computer, s internet connection, în căsuța Home networking selectezi "Local area conection 2". Revii la Local area conection2, clic dreapta, intri la Proprietăți clic pe ipv4 de unde bifezi la ip static, unde introduci ip 192.168.0.1și subinet mask 255.255.255.0 Revii la meniul telefonului de unde dai acele comenzi cu drept de administrator, din terminal emulator... ifconfig usb0 192.168.0.2 netmask 255.255.255.0 enter altă comandă #busybox route add default gw 192.168.0.1 enter

| kidzore a răspuns (pentru Tagaso):

Nu ai inteles...
http://img72.imageshack.us/img72/4489/45532363.png -asta spune totul

| Tagaso a răspuns (pentru kidzore):

Clic pe"Start"tastezi în bară"services.msc"cauți ICS (Internet Connection Sharing)vezi că ăsta depinde și de alte servicii, să fie pornite și acele servicii poate depind de altele, te uiți la dependințe

| kidzore a răspuns:

Tot nu merge