| suntperfect a întrebat:

Salut,am o nelamurire pe care de mult nu am reusit sa o rezolv, eu momentan am pc asta:Intel celeron dual core e1500 2.20ghz,1.5 gb ram, placa video Intel g33/31 express chipset family si as vrea sa imi inbunatatesc pc pentru ca sa imi mearga niste jocuri de genu:fifa 11, gta 4, prototipe, mass efect, nfs shift 2 ...etc,doar ca nu stiu cu ce sa incep, prima oare m-am gandit sa imi aiu o placa video noua msi gt 630 2gb dupa aia m-am razgandit si am vrut sa imi iau un procesor nou, ma gandeam la un Intel pentium dual core g860 3ghz,voi ce ziceti ce ar trebui sa schimb mai intai pentru ca sa imi mearga jocurile mai bine,cpu sau placa video? as putea sa imi schimb si procesorul si placa video doar ca nu am prea mare bugetul, un pret pentru o placa video as vrea de maxim 3 milioane si cpu tot cam 3 milioane, nu vreau cine stie ce pc vreau doar sa imi mearga jocurile din 2011-2012 cel putin la medium!
Cat mai multe pareri daca se poate! sunt complet confuz.

Răspuns Câştigător
| Andrei21000000000000000000000000 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incepi cu procesorul.De ce? Pt ca cu procesoru iti merge si mai repede PC-ul.

2 răspunsuri:
| suntperfect explică:

Da ai degand sa iti spui parerea sau te-ai bagat si tu inseama asa ca nu ai ce face?

| xXSpikeXx a răspuns:

Daca vrei sa iti cumperi componente de calitate intra pe eMAG